Pořádek se zip sáčkem v kuchyni při přechodu na zdravou výživu


Lidé, kteří se v důsledku zdravotních problémů začali zajímat o zdravou výživu, mohou mít tendence přejít na tento systém stravování ihned. Láká je ze dne na den vyházet ze spíše veškerou bílou mouku, bílý cukr, zbavit se masných konzerv a nastěhovat si domů kvanta ořechů, luštěnin a celozrnných obilovin či sušeného ovoce. Toto je sice pochopitelné, ale moudřejší je přecházet na nový výživový směr postupně, protože se organismus může dostat do stavu šoku.

sáček s ořechy

Ovšem co se týče nákupu trvanlivých potravin, tam výhrady nemáme, protože lze mít bez problémů zaplněné regály ve spíži tímto zbožím třeba na rok dopředu. Otázkou pak zůstává, do čeho všechny potraviny umístit.

Systém plastových dóz – od této metody upouštějte zejména tam, mají-li dózy takový rozměr, který jim nedovoluje zcela zaplnit úložný prostor. V takovém případě je to neefektivní a také zbytečně drahé, protože velké dózy musíte nakoupit po desítkách kusů.

Plastové sáčky – mít uloženou mouku v obyčejném igelitovém pytlíku znamená podstupovat natolik velké riziko jejího vysypání, že o tom ani neuvažujte. Naopak máte-li možnost pořídit zip sáček patřičné velikosti se spolehlivým uzávěrem, pak máte k dispozici perfektní systém. Sáčky mohou formovat svůj tvar a s trochou šikovnosti jimi zcela vyskládáte každý regál nebo šuplík, s minimálními ztrátami objemového prostoru.

ořechy a semínka

Sáčky není třeba v některých případech ani popisovat, například jasně rozpoznáte, pokud se uvnitř nachází sušené švestky, strouhaný kokos nebo vlašské ořechy. Výhodné je také to, že si obsah sáčku jednoduše zvážíte (i se sáčkem), a máte tak lepší přehled o svých skladových zásobách.

Každému doporučujeme na sáčky nalepit samolepku s označením data trvanlivosti, abyste měli lepší přehled, co je třeba již zkonzumovat, anebo si tyto poznámky zapisujte do nějakého papírového zápisníku.