Proč je pro zubní implantáty cena Praha nejvyšší


K zubaři nechodí rád asi nikdo z nás. Na druhou stranu je pravdou, že zanedbávání preventivních prohlídek může vést k podstatně větším a bolestivějším problémům. Na většinu z nich mají naštěstí zubaři řešení.

Pokud vám například byl některý ze zubů vytrhnut, a vám je to nepříjemné (kdo by například chtěl chodit s chybějícím předním zubem), lze použít zubního implantátu. Jedná se v podstatě o falešný zub, který je vám do prázdného prostoru umístěn.

zubař pracující na pacientovi

Je však jasné, že tato procedura není nijak levná. Zvláště pak pro zubní implantáty cena Praha se může vyšplhat až do skutečně astronomických výšek. A vzhledem k tomu, že tyto procedury nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, je jasné, že se to lidem příliš nelíbí. Je však nutné uznat, že k této částce je velmi dobrý důvod.

V první řadě zde máme práci, kterou je potřeba udělat. Každý z nás má totiž ? zuby jinak tvarované. Proto je nejprve nutné připravit formu tak, aby onen zub přesně odpovídal tomu vytrhnutému a do daného prostoru zapadnul. Pokud by byl velký, pak by tlačil na okolní zuby, a pokud by byl příliš malý, byla by tam nevzhledná mezera.

drolící se zub

Dále je nutné jej vyrobit. To také není nic snadného, zvláště když vezmeme také v úvahu materiál. Ten musí být dostatečně pevný, aby vydržel zátěž, které bude vystaven. Ta zahrnuje i odolnost vůči kyselému, sladkému i slanému prostředí.

Navíc musí nejen svým tvarem, ale také barvou odpovídat okolním zubům. A jelikož každý z nás je má v poněkud jiném odstínu od bílé až po žlutou, není to tak snadná práce, jak by se mohlo na první pohled zdát.

To vše se samozřejmě musí promítnout do výsledné ceny. Proto je také celková částka tak vysoká. Zahrnuje totiž toto vše, a navíc ještě i jejich implantaci. Když se tak tedy na to podíváme, mohla by být ve skutečnosti ještě mnohem vyšší. Naštěstí tomu tak (s výjimkou právě Prahy) většinou není.