Hlavně že je kde bydlet


Ve velkých městech byly vždycky životní náklady vyšší než ve vesnicích. I když turistika na jedné straně přináší do státního rozpočtu a do rozpočtů jednotlivých oblastí peníze navíc, má to i svou stinnou stránku. Mnohá města, zejména ta proslulá, si oblíbili investoři a bohatí lidé, kteří skupují tamní nemovitosti. Důsledkem jsou opravdu velice vysoké ceny, které si může dovolit platit jen málokdo, a tak mají problém sehnat bydlení i lidé, kteří se v daném státě narodili. Jistě jste i vy zaznamenali, v jakých mini bytech bez vlastního sociálního zařízení žijí třeba obyvatelé Hongkongu nebo Francie.

tiny house

A právě ze zahraničí se rozšířila idea tiny housu. Pokud jste se s tímto pojmem ještě nesetkali, nejspíš vás bude zajímat o co jde. Je to maličkatý domek na podvozku, který je možné přistavět kamkoliv budete chtít. Je to bydlení, které vám poskytne komfort po celý rok, takže se v něm dá bydlet celoročně. Tento koncept vznikl proto, aby si co nejvíce lidí mohlo dovolit koupit vlastní bydlení, i když menší. Mnozí lidé díky nim přišli http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169641407-zahady-stareho-egypta/208572232300001/ na to, že k životu vlastně vůbec nepotřebují obrovské domy, ale že jim k normálnímu životu stačí méně metrů čtverečních.

budova banka

Tiny house se rozkládá na daleko menší ploše než normální dům, ale přesto v něm najdete všechno, co člověk pro život potřebuje. Nemusíte se ani bát že by vám na něj banka případně neposkytla hypotéku, protože tyto domky jsou daleko levnější než než ty klasické. Zatímco za běžný dům byste zaplatili několik milionů, mini domek koupíte za stovky tisíc, a to už je opravdu velký rozdíl.

I u nás si tiny housy začínají kupovat první lidé, protože na normální bydlení zkrátka nemají peníze. Buď by nedostali hypotéku na tak vysokou částku a nebo prostě nechtějí být vázáni splátkami na tolik let. Ať už budou vaše pohnutky jakékoliv, tento domek vás mile překvapí.