Proč může být stará elektroinstalace nebezpečná


Je pravdou, že bez elektřiny se dnes neobejdeme. To je ostatně důvod, proč je již mnoho desetiletí běžnou součástí domů také elektrické vedení. Díky němu se nám žije mnohem pohodlněji a můžeme využívat třeba takových vymožeností, jako je lednička. V mnoha domech však tato nebyla měněna od chvíle, kdy byl postaven, a to může být velmi nebezpečné.

stožár rozvodu elektřiny

Už malé děti se učí, že elektřina není nic, s čím bychom si mohli zahrávat. Dostat šok může být pro člověka se slabým srdcem dokonce smrtelné, a ani pro toho zdravého to není nic příjemného. Je proto s podivem, kolik lidí přehlíží to, že v jejich domově je stará elektroinstalace Revize elektro Revtech. Ta totiž může být velmi nebezpečná.

Stejně jako všechny ostatní výrobky, i elektrické kabely a vodiče mají určitou garantovanou životnost. Pokud ji překročíme, hrozí riziko poškození, a to tím vyšší, čím déle zde je a čím častěji ji používáme. A jelikož potřebujeme elektřinu v podstatě neustále, jelikož musí napájet již zmíněnou lednici či světla, je jasné, že k opotřebení dojde velice snadno.

elektroměr v domácnosti

To pak může vést například k požáru. Stačí se jen podívat do statistik, kolik z nich bylo způsobeno právě vadnou či poškozenou elektroinstalací. A o tom, že oheň znamená velké škody a dokonce i nebezpečí pro naše zdraví a život, se asi není třeba zmiňovat. Je tedy pochopitelné, že tomu chceme předejít. Ale jak, když výměna celé elektroinstalace není nic snadného?

Zdaleka nejlepším řešením je v tomto případě nechávat si ji pravidelně kontrolovat. Tyto kontroly by měly být tím častější, čím starší elektrické vedení v našem domě je. Tak máme jistotu, že se jakékoliv případné poškození odhalí v podstatě hned, dříve než způsobí nějaké škody. Elektrikář nám také doporučí, kdy už je skutečně nejvyšší čas na výměnu.

Toto nebezpečí bychom rozhodně neměli podceňovat, zvláště pokud máme děti. Mohlo by se nám to vymstít tím nejkrutějším možným způsobem.