Prodat nemovitost není snadné


To že většinu nemovitosti prodávají realitní kanceláře není náhoda. Mají totiž celou řadu zkušeností, díky čemuž mohou nabídnout nemovitost tak aby zaujala co nejvíce lidí. Byla by škoda se trávit s prodejem a doufat, že se vám byt, dům nebo pozemek podaří prodat. Realitní kanceláře se v oboru orientují velice dobře a dokážou často prodat i nemožné. Není to jen o tom nafotit nemovitost a vytvořit inzerát. Je to i o tom nenasadit příliš vysokou nebo naopak nízkou cenu, aby cena neodradila zájemce a nebo naopak nepřilákala spekulanty.

podpis smlouvy

Určitě znáte někoho, kdo se pokoušel svou nemovitost prodat sám. Lidé nechtějí platit za služby realitních kanceláří, i když se potom nemusí o nic starat a všechno za ně vyřídí realitní makléř. Je to služba jako každá jiná, a makléř má spoustu zodpovědnosti. Každý makléř musí upozornit na všechny nedostatky nemovitosti, což může mít samozřejmě negativní dopad na množství zájemců. Je nutné zjistit zda není nemovitost v exekuci nebo insolvenci, zda je možné s ní nakládat, zkrátka má toho na práci celkem dost. Potom musí vyřídit samotný podpis smlouvy a úschovu peněz. Posledním krokem je vklad na katastr, což je také povinností makléře.

Prodat nemovitost opravu není nic jednoduchého, a pokud chcete zvýšit vaše šance, neměla by u vašeho inzerátu chybět videoprohlídka nemovitosti. Ta se rozšířila během covidu, protože lidé nemohli chodit ven, ale bylo potřeba i tak prodávat a kupovat nemovitosti. Z tohoto důvodu vznikla videoprohlídka, která může pomoct s rozhodováním budoucím zájemcům.

klíč k domu

Na videu je totiž vidět úplně celá nemovitost, takže případný zájemce uvidí opravdu všechno, a nejen to co by jinak každý jen nafotil. Fotky jsou totiž jednoduše naaranžovat, ale u videa to není možné. I proto dnes zájemci vítají možnost prohlédnout si nemovitost na videu.