Květináče.


Určitě máte alespoň jeden doma. Plastové květináče lepaso jsou moderní a nejsou tak těžké jak terakotové nebo keramické. Je to jednodušší volba, když vezmete, že je budete mít na poličce, o které nevíte, co vydrží. Jen si to vezměte, taková polička musí unést velkou kytku s květináčem a hlínou a ještě zbytek vašich věcí, co na ní dáte. Ať už to budou knihy, ozdobná keramika nebo fotky svých blízkých. Proto, když se rozmýšlíte, jestli zvolit plastový květináč nebo jiný, který je těžší, volba je jasná. Zvolíte plast a i tak se budete modlit, aby to vaše polička vydržela. Každým rokem květiny přesazujete do větších květináčům, abyste dopřáli kořenovému základu, co největší prostor pro růst během dalšího roku.

plastové květináče

Nová hlína jim dodá výživu a sílu do dalšího rozrůstání. Proto je dobré okrasné květináče brát raději o něco větší, nebo je pak prohazovat na různé květiny. Musí mít dostatek prostoru pro kyslík ke kořenům květiny. Když už se bavíme o typu květináče, nejvíce rozšířené a používané jsou terakotové květináče. Jedná se vypalované hliněné květináče, které díky své struktuře dokáží nasát přebytečnou vodu a tím zajistí dostatečnou vlhkost pro rostlinu a zabrání přelití.

plastové květináče

Sice jejich vzhled nebývá nijak zvlášť pěkný, ale dá se vybrat. Většinou jsou hnědé klasické. Ovšem už se začali vyrábět i ve světle hnědé nebo šedé barvě. Mají různé tvary pro květiny, které potřebují nízké květináče, nebo pro ty co potřebují být v něčem vyšším. Ty nejobyčejnější bývají ke dnu zúžené. Bacha aby měli kořeny v těchto květináčích dostatečný prostor. Na dně bývá otvor pro odtok přebytečné vody. Když zvolíte tento druh květináčů, potřebujete pod květináč misku nebo okrasný květináč. Tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Zajistíte potřebný odtok a budete mít z ošklivého květináče krásný květináč, díky obalu.