Návod k mobilnímu telefonu možná najdete na Internetu


Stalo se vám někdy, že jste si pořídili tlačítkový mobilní telefon jako náhradu za mobil s dotykovým displejem, anebo jako pracovní mobil s druhou SIM kartou, který nebyl drahý, a využíváte jej pouze pro přijímání a uskutečňování hovorů? Takové situace jsou běžné a mnoho lidí používá tlačítkové mobily právě proto, že jsou levné, a jejich případné poškození či ztráta neznamenají významnou finanční újmu.

telefon Nokia

Mít tlačítkový mobil v kapse je fajn i proto, že nezabere moc místa, a skoro nic neváží. Vlastně o něm téměř ani nevíte. A pak se může stát, že na cestě do práce nebo o pracovní přestávce byste rádi na mobilu využili poslech rádia nebo přehrávač vlastních skladeb z paměťové karty a potřebovali byste k tomu návod Nokia, abyste zjistili určité podrobnosti, které vám dosud unikly. Jenže papírový návod už dávno nemáte a jde o typ mobilu, který se už neprodává, a nikde na Internetu se o něm už nic nedozvíte. Návod prostě nikde není k dispozici, a jste pak odkázáni na zdlouhavé a otravné provádění klasické metody „pokus – omyl“.

tlačítkový mobil

Nebuďte zoufalí a důvěřujte některým serverům, kde lze nalézt návody pro používání různých modelů elektroniky včetně mobilních telefonů. Mít návod k dispozici je výhodné v situacích, kdy to například vůbec nečekáte, a to nejen u mobilů, ale i u jiných domácích spotřebičů. Třeba taková pekárna chleba – půl roku jste ji nepoužívali a teď byste si rádi upekli kváskový chléb, jenže už jste zapomněli, jak pekárnu uvést do provozu a nastavit patřičný program.

Uveřejnit návody na Internetu je prospěšné a je to velmi pozitivní čin, ačkoli se může zdát, že jde o maličkost. Kdyby se však lidé mezi sebou dokázali lépe domluvit a každý přispěl čímsi pozitivním do společného „mlýna“, namísto krádeží, podvodů a dalších negativních jevů, žilo by se nám všem mnohem lépe.