Půjčka může být prospěšná


Jak se žije bez peněz? Pochopitelně hodně mizerně. A jak se žije, když má člověk navíc ještě dluhy? To je ještě horší, protože pak nejen že nemá všechno, co by potřeboval, ale navíc je často ještě bombardován upomínkami, trestán poplatky, pokutami, úroky z prodlení a jinými sankcemi a třeba i pronásledován vymahači nebo exekutory.

Takže je určitě lepší mít dost peněz. Jenže to, jak všichni víme, není samo sebou. To, že chceme mít dost peněz, vůbec nezaručuje, že jich dost máme. Příjmy spousty z nás jsou třeba i vysloveně žalostné a dost kvalitní nebo aspoň snesitelný život nezaručující. A pak bychom se teoreticky měli smířit s tím, že dokud neseženeme lépe placenou práci, nebude dobře.

pár mincí

Ale mnozí z nás nikdy dost dobře placenou práci neseženou. A někdy ani nemají čas ji shánět, protože by peníze potřebovali už teď, a ne až si jednoho dne polepší. A tak se takoví lidé musí zkrátka odpovídajícím způsobem uskromnit. A když ani potom někdy dočasně s penězi nevyjdou, musí si vzít půjčku a tou zaplatit své závazky.

Ale banky jen tak někomu nepůjčují. A zejména nepůjčují těm, kdo mají nedostatečné příjmy a záznamy v registrech dlužníků. Tedy těm, kdo by potřebovali finanční pomoc nejvíce. A co pak mají ti v tíživé finanční situaci dělat?

více mincí

Těm pomáhají hypotéky bez registru od nebankovní společnosti, které jsou dostupné i žadatelům odmítaným bankami. Protože tady se ručí za splácení zástavou nemovitého majetku, a tím pádem nevadí, není-li na tom žadatel v jiných ohledech zrovna nejlépe. Nemovitost je dost kvalitní záruka, a díky té může mít každý z nás potřebné peníze snadno a rychle. A ani moc nepřeplatí na úrocích a poplatcích.

Někteří naši lidé na tom tedy nejsou po finanční stránce zrovna nejlépe. Ale to neznamená, že musí živořit. Když jsou si jistí, že dokážou splácet, mohou vyžít v těch nejtěžších časech aspoň z nebankovní hypotéky.