Základy pod skleníkem se nesmí podcenit


V naší nabídce naleznete mnoho různých typů a rozměrů skleníků. Určitě si každý vyberete takový, který vyhovovat vašim podmínkám a preferencím. Nicméně každý skleník potřebuje i pevný a přijatelný základ, na kterém bude stát. Vzhledem k tomu, že sami skleníky vyrábíme a rovněž provádíme jejich odbornou montáž, tak vám chceme usnadnit práci. Určitě se vám hodí vědět, jak si poradit s tímto problémem a my vám vše vypsali, jak mají základy pod skleníkem Skleniky.eu vypadat a jak máte vše řádně zabezpečit. Například jste se rozhodli pro skleněnou klasiku, ale v tomto případě vás bude čekat výstavba betonového základu, což je samozřejmě složitější příprava před samotnou montáží skleníku.

skleněný skleník

Na co se zaměřit

Určitě je nesmírně důležité dodržet doporučení, které máte pro stavbu základu. Pozornost tak věnujte především vnějším rozměrům, což je šířka, délka a v podstatě musí souhlasit rozměry uhlopříček. Přirozeně nechcete pracovat ve špatném prostředí, tak si nezapomeňte pohlídat i to, aby byl základ rovný, tudíž ve vodováze. Určitě je dobré si nechat ještě nějaký volný prostor okolo skleníku, protože ho budete potřebovat při montáži. V dnešní době není nutné ani kopat nějaké hluboké základy, ačkoliv dříve se kladl důraz na hloubku do 80 cm. Počítat musíte i s tím, že se budete chtít uvnitř pohodlně pohybovat, tak si vytvořte dostatečně širokou uličku. Při delších rozměrech se vyplatí vytvořit uličky tak, aby se sem dalo pohodlně zajet s kolečkem.

skleník ze skla

Další možnosti

Dříve bylo nutné základy vyšalovat a betonovat. Máme zkušenosti, že tento postup u našich skleníků EkoGarden není nutný, protože postačí vybudování základu ze ztraceného bednění, případně lze použít betonové překlady, pražce, velmi časté jsou rovněž obrubníky a mnohé další. A v tomto případě se skutečně nemusí nic kopat. Určitě není problém, pokud si nebudete vědět rady, tak se na nás obrátit a rádi s vámi probereme vaše možnosti a doporučíme to nejlepší pro váš skleník.