Končí vám rodičovská?


V České republice nefunguje spousta věcí, ale jestli máme zatím něco na vysoké úrovni, je to možnost zůstat s dítětem doma do jeho tří až čtyř let. Do půl roku věku miminka mají maminky mateřskou, a pokud na ni nemají nárok, od narození dítěte pobírají rodičovský příspěvek, který je teď dokonce 350 tisíc Kč. V současné době došlo k nějakým změnám, a tak už rodičovská dovolená nemůže být 4 roky, ale jen 4. Bohužel tato možnost je vykoupaná problémem v podobě návratu do práce.

programování počítač

Spousta žen čelí potížím v podobě výpovědi ve zkušební době, nemožnosti najít nové zaměstnání nebo neexistenci školky. Málo jeslí, školek a dokonce už i základních škol nutí maminky zůstávat doma. Nemohou přeci nechávat tak malé dítě doma samotné, a do práce logicky nemůže, když nemá dítě ve školce. Mnohé ženy se tak ocitají v začarovaném kruhu. Část z nich by uvítala možnost práce z domova, ale spousta firem to v dnešní době neumožňuje. I tak je práce z domu málo, a je celkem problém ji najít a uhájit si, proč zrovna vy byste ji měli dostat. Do podnikání se dnes také většina lidí nežene, a tak maminky řeší, co po rodičovské dál.

práce počítač

Jako skvělá možnost se jeví rekvalifikační kurzy IT SDacademy.cz, které dokonce proplácí Úřad práce. Je možné získat plně nebo částečně hrazený kurz, který vám může významně pomoci při hledání uplatnění po skončení rodičovské dovolené. Na výběr je mnoho kurzů v IT oboru. Jedním z nejžádanějších je kurz programování. Programovací jazyků je několik, a zaměstnavatelé v oboru mají každý jiné požadavky. Neuděláte chybu ani s jedním programovacím jazykem. Zaměstnavatelé hledají i nováčky v IT, které si sami zaškolí. Z pohledu rodiče, který nemůže sehnat klasickou práci, je programování ideální. Firmy nabízí home office, profesní růst a hlavně velmi vysoké platové ohodnocení. A to stojí za zkoušku.