Vyrobte dárek na Vánoce


Každý rok si spousta lidí nedokáže příliš dobře poradit s výběrem vánočních dárků. Někdy může být opravdu problém vymyslet a sehnat dárek, který by potěšil třeba někoho z rodiny nebo kamarádku. Větší problém to bývá u mužů, protože ti většinou všechno mají, nic nepotřebují a nechtějí, ale pokud jim nakonec nic nedáte, bude je to mrzet. Stejný problém mohou kteří lidé zaznamenat i u maminek a babiček, které nechtějí abyste za ně utráceli. Může to letos pojmout jinak a dárky alespoň zčásti vyrobit. Ušetříte peníze a přesto uděláte svým blízkém radost. Některým možná dokonce ještě víc, protože jim dáte vlastnoručně vyrobený dárek, a to mnoho lidí oceňuje daleko víc než koupený, byť by byl dražší.

růžová růže

Jestli se rozhodnete nějaký dárek vyrobit, ideálním komponentem jsou růže sušené, které si můžete koupit v menším množství na zkoušku. Dají se sehnat jako okvětní lístky i jako celistvé květy. Oboje můžete využít k výrobě mýdel, kosmetiky, svíček, ale i do dekorací. Vyzkoušejte domácí výrobu soli do koupele, což vám zabere ze všech věcí nejméně času.

mechová dekorace

Tvoříte dekorace?
I na Vánoce potěší vyrobená dekorace, která se dá použít nejen k výrobě domova na Vánoce, ale i během celého roku. Jestli chcete aby vámi vyrobená dekorace dělala obdarovanému radost co nejdéle, vyrobte ji z trvanlivých květin. Ideální volbou jsou květiny stabilizované, které jsou vzhledově k nerozeznání od živých, ale jsou trvanlivé a jen tak nezvadnou. U nás můžete sehnat nejen krásné květy které se hodí do aranžmá nebo třeba na věnec, ale i stabilizovaný mech.

Jak využít mech?
Mech je velice moderní součást mnoha dekorací a vazeb. Dá se použít jako podklad před zdobením věnců, ale skvěle vypadá jako živý obraz a nebo se používá k výrobě hodin. Inspirace najdete všude spoustu, stačí se podívat na sociální sítě, kde najdete mnoho postupů i s návody.