Co je to Tribulus maca


Lidé, kteří se snaží jít vlastní cestou a vyhýbají se syntetickým preparátům z lékáren, hledají mezi přírodními výživovými doplňky ten pravý, co by jim mohl pomáhat ve zlepšení jejich vlastního životního stylu. Velmi často se zaměřují na detoxikaci, s níž napomáhají kupříkladu zelený ječmen nebo Chlorella, doplňují určité vitamíny, které jsou z běžné stravy stěží dostupné, například K2 (MK7), a uvědomují si, že kromě zdravé stravy je zapotřebí ve svém životě korigovat stresové vlivy.

vystresovaný muž

Jenže ne vždy to jde tak snadno a vyhnout se zcela stresu je takřka nemožné, přitom právě jeho chronická forma nám ubližuje tak trochu skrytě, přitom si neuvědomujeme, že právě stres je tím pravým viníkem mnoha civilizačních potíží. Abychom v boji proti stresu byli úspěšní, a nedocházelo k hormonální dysbalanci, k oslabení tvorby testosteronu a převaze stresových hormonů v krevním oběhu, máme od přírody na pomoc jedny z nejmocnějších bylin na této planetě – adaptogeny.

působení stresu

Co je to adaptogen

Mezi adaptogeny řadíme například Macu peruánskou, Ženšen nebo Eleuterokok, a jedná se vesměs o bylinky, které rostou v drsném a nehostinném prostředí, a aby tu mohly žít a přežít, uchovávají si ve svých kořenech velké množství živin. Jestliže tedy budete užívat například Tribulus maca v podobě pomletého a šetrně sušeného kořenu, budete do organismu dodávat čistě přírodní látky, které srovnají hormony do rovnováhy přirozeným způsobem. Vyhnete se tím syntetickým přípravkům z lékáren, a uvědomte si, že u mnohých z nich jsou prokázány i závažné nežádoucí účinky.

Adaptogenní bylinky při doporučeném dávkování žádné nebezpečné vedlejší účinky nevykazují, lidé je znají již tisíce let a jejich působení na lidský organismus je poměrně dobře zmapováno. Mohou se užívat i dlouhodobě a pravidelně, zcela bez obav z poškození zdraví.