Stěhujeme vestavěnou skříň


Stěhování je činnost, při níž se mnohdy dostáváme do úzkých. Pokud stěhujete například pouze několik krabic s věcmi a pár spotřebičů, a k tomu svinete jeden nebo dva kusové koberečky, zvládnete to zřejmě i sami s pronajatým přívěsem za auto, ale co když je těch předmětů pro přestěhování víc, a mezi tím také jedna nebo i dvě či tři vestavěné skříně na míru? Co když máte jednu skříň v ložnici, druhou v předsíni a třetí v garáži, a chcete je také přestěhovat?

kuchyňská linka

Na úvod bychom měli zmínit důležitou informaci, že vestavěné skříně se sestavují na míru, tedy pokud takový kus nábytku potřebujete někam přenést, bude velmi pravděpodobné, že bude také vyžadovat přizpůsobit novému prostředí. A ne každý si na toto troufne. Demontáže a montáže vestavěných skříní nejsou snadné, musíte důkladně promyslet pracovní postup a nesmíte tu udělat jedinou chybu. Některé desky bude možná zapotřebí přiříznout, a může se to týkat i posuvných dveří. Vnitřní prostor skříní bude nutné znovu namontovat tak, jak to bylo na původním místě, v přibližně stejných roztečích jednotlivých fochů. Uvnitř vestaveb na míru také bývají posuvné zásuvky a drátěné programy, takže další komplikace na obzoru.

nábytek v pokoji

Nechte to na stěhovácích

Demontáže a montáže nábytku Praha provádí i stěhovací firmy, nemusíte tedy volat nějakého řemeslníka, nebo se o to pokoušet sami. Stěhováci si nábytek proměří a nejprve posoudí, jaké technické možnosti se nabízí na novém působišti, a co by to v případě přestěhování a montáže na novém místě konkrétně znamenalo. Podle toho se pak zařídíte a usoudíte, co je vhodné, a co nikoli. Tímto způsobem vám řemeslníci vytrhnou bolavý trn z paty a budete se pak moci v poklidu věnovat dalším činnostem, spojeným s přípravou na stěhování. Například balení věcí do krabic a balení velkých domácích spotřebičů do tenké stretch fólie.