Revize elektro v zakoupené chatě


Kupujete, případně dědíte chatu v chatové oblasti, která je elektrifikovaná? Máte v chatě zavedenou elektřinu a jsou zde dostupné zásuvkové i světelné okruhy? A už víte bližší informace o stavu této elektroinstalace, nebo zatím ještě ne? Pokud ne, ve vlastním zájmu kontaktujte elektrikáře z Prahy 17 Technologie budov, aby soustavu prověřil a dal vám na vědomí, co vás pak čeká.

Hliníkové rozvody – je-li chata staršího data výstavby, například z doby socialismu, mohou vás tu nemile překvapit hliníkové dráty ve zdi. Jejich stáří může odpovídat i padesáti rokům a na mnoha místech jsou vodiče či jejich izolace natolik poškozené, že je výměna nutná. Elektrikář vám pak může navrhnout přechod na moderní bezpečné řešení s měděnými kabely.

elektrický rozvaděč

Zásuvky u dřezu – domácí kutilové se v chatě mohli doslova vyřádit a součástí kutilství byly i instalace přídavných zásuvek kvůli lepšímu bytovému komfortu. Pokud ovšem došlo k porušování bezpečnostních předpisů, mohly se například zásuvky objevit v přímém sousedství kuchyňského dřezu či umyvadla. Toto je samozřejmě nepřípustné a elektrikář by vám k tomu jistě řekl svůj jasný názor.

Uzemnění v koupelně – koupelny bývají z hlediska využívání elektroinstalace nejnebezpečnějším místem v domě. Nejlepší je nemít v koupelně žádnou zásuvku, ale pokud ji tam přece jen nutně potřebujete, například kvůli holicímu strojku či fénu na vlasy, veškerá elektroinstalace tu musí být prověřena a také dobře uzemněna.

elektrikář při práci

Kryty svítidel v exteriéru – elektrikář v rámci revize také prověří stav vašich svítidel uvnitř chaty i venku, jde zejména o závady typu prasklých krytů, zkřehlých a zpuchřelých plastů, rozbitého skla atp.

Prokousané kabely od hlodavců – toto se také může na chatě objevit, protože v době, kdy tu nejste přítomni, nic a nikdo neruší hlodavce v průniku do vašeho domu, a pokud si tam najdou cestičku, mohou si pohrát s elektrickými vodiči, hlavně obnažit jejich izolaci, a pak tu může dojít ke zkratu a k požáru.