K vyhlídkám nad Prahou s vozem z autopůjčovny


Když si lidé pronajímají vozy v Praze v půjčovně aut Autopůjčovna Milan pro uspořádání různých výletů, většinou mají v úmyslu ujet delší vzdálenost, než padesát kilometrů, to by se jim ani zapůjčení vozidla nevyplatilo. Vydávají se například z Prahy na cesto do Jižních Čech nebo do Krkonoš. Jenže zajímavá krajina je i v samotném okolí Prahy, jen vědět, kam se vypravit. Můžete tu strávit celý den, a přesto si nebudete připadat, že to byla ztráta času.

České středohoří

Letiště Ruzyně a Tuchoměřice – pražské letiště v Ruzyni je postaveno na velmi zajímavém místě. Zanechalo totiž Prahu pod sebou v údolní kotlině u řeky Vltavy a nachází se na náhorní plošině, odkud mohou bez problémů letadla vzlétat. Zajímavější je však letouny pozorovat před přistáním, a to přímo zpředu nebo zezadu, jak dosedají na dráhu. Zastavíte-li se s vozem na kruhovém objezdu nad Tuchoměřicemi směrem k Přední Kopanině, budete tu mít perfektní výhled, ale to není vše.

řeka Labe

České středohoří – z těchto míst je i zajímavý výhled na České středohoří, například na silnici mezi Tuchoměřicemi a Pazdernou. Nepotřebujete tu ani žádnou rozhlednu a pohoří spatříte přímo z auta, nebo máte-li zájem, zavítejte kolem jízdárny k Salvátoru, který je jednou z krajinných dominant západního okraje Prahy, směřující pozornost směrem ke zřícenině hradu Okoř a k údolí podél Zákolanského potoka. Vřele doporučujeme prohlédnout si tato místa a možná tu zahlédnete i herce Jiřího Krampola, který tu obývá rekreační nemovitost na břehu okořského rybníka.

A chcete-li uspořádat výlet do přírody s dětmi, mohli byste jej protáhnout k obci Zájezd, kde je pro děti i dospělé k dispozici útulný menší zoopark s tuzemskými i cizokrajnými zvířátky, která jistě rozveselí vaši mysl a vylepší váš den. A máte-li dostatek času, můžete se k Českému středohoří posunout blíže po dálnici směrem na Louny, odkud je to jen pár desítek kilometrů k jeho nejvyššímu vrcholu – k větrné hoře Milešovka.