Kdy se provádí 3D scan nemovitostí


Každému z nás se může stát, že bude chtít jednou prodat svůj dům či byt. To však také znamená, že budete muset pouštět spoustu nejrůznějších zájemců na prohlídku, neboť ti si pochopitelně budou onu nemovitost chtít prohlédnout, než se definitivně rozhodnou, zda koupí či nikoliv. A to je něco, co se zdaleka ne každému musí líbit.

prodej rodinného domu

Naštěstí existují způsoby, jak počet těchto návštěv poněkud snížit. Tím asi nejlepším je 3D scan nemovitosti a jeho následná virtuální prohlídka. Zde se s pomocí speciálních kamer nasnímá celý dům i byt, a to zevnitř i z vnějšku. Následně se z těchto materiálů vytvoří trojdimenzionální simulace. Zájemce si tak může projít váš dům, aniž by k vám musel zavítat. To je vhodné zvláště pro ty zájemce, kteří bydlí daleko.

Je však pravdou, že tato služba doposud není až tak rozšířená, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je fakt, že ji ještě nenabízí zdaleka všechny realitní kanceláře. A pokud prodáváme dům sami na vlastní pěst, pak nemáme přístup k potřebným kamerám a programům, které jsou nutné k tomu, aby byla simulace vytvořena.

podpis smlouvy o prodeji domu

Dále je tu také cena. Vzhledem k tomu, že se doposud jedná o relativně novou technologii, rozhodně není nejlevnější. Ne každý prodejce tak má dostatek peněz na to, aby si mohl tuto službu dovolit. Mnohým z nich pak také přijde zbytečná, neboť jim tolik nevadí, že jsou v jejich domově časté prohlídky.

Samozřejmě, tu skutečnou nic nenahradí, proto pokud zájemce zaujme ta virtuální, měl by si dohodnout i tu skutečnou. Je však pravdou, že tak můžeme na první pohled vidět, pokud pro nás nebude z nějakého důvodu vhodná. Nemusíme se tak domlouvat na té skutečné a mrhat svým časem. Pokud nás však zaujme, můžeme začít jednat s danou realitní kanceláří či přímo s prodejcem osobně.

Jistě, nejedná se o dokonalou metodu. Nelze však popřít, že oběma stranám ušetří celkem dost nervů a starostí.